Srpen 2017

Mi to chutná, jenže...

31. srpna 2017 v 19:52 | Fox |  Andulčí deník
31.8.2017

Dneska mi koupila Zuzka takové divné kolečko. Že prý jim chutnají "donaty" a vypadá to stejně jako to divné kolečko. Tak jsem to zkusil, no myslel jsem že to chutná jinak. Ale chutnalo to úplně stejně jako to co můžete koupit třeba v Globu nebo ve zverimexu. No a toto bylo z déemka. Doporučuju i ne.

Jak to je s Nerinou : Je pitomá...

Fox

Umění mlčet

28. srpna 2017 v 13:10
.

Dáš si avokádo?

24. srpna 2017 v 18:15 | Fox |  Andulčí deník
24.8.2017

Dneska se mě Nera zeptala, jestli si dám avokádo! Asi si myslí, že jsem hloupý nebo tak, ale ona se mýlí! Chápu, že se mě snaží otrávit, ale tak nápadně to dávat najevo nemusí. By mě zajímalo, proč to dělá .Minulý týden mi dala broskev a před dvěma týdny švestku. Ona mě snad nemá ráda? Vyhazuje mě z houpačky, vyhazuje mě z bidýlka, odhání mě od krmení... no i Zuzka říkala, že je divná (jako že Nera je divná). Opět vás varuju, nikdy se s ní nepohádejte! Nebo vás zabuje (nebo se o to alespoň pokusí).

Fox

P.S. Tenhle formát se mi líbí <(*). Očekávejte mě za týden.

Cesta

23. srpna 2017 v 20:22 | ZuzkaLA
Nemám ráda české dálnice. Nemám ráda české silnice. Nemůžu spát.

Důvodů, proč v Česku a na Slovensku nemusejí používat takové ty nálepky na cestu, aby zpomalili řidiče, je mnoho.
První z nich jsou jistě peníze. Říkejte si co chcete, ale některý ty pitomosti by být nemusely. Třeba tak vysoké mzdy poslanců, že.
Druhý je tak trochu komický. Nechuť pracovníků opravit tu cestu. Vím o čem mluvím. Bydlím na vesnici a některé ty cesty, škoda slov.
Třetí - pak by to přece nebylo ono, že :D

A dálnice.... no srovnejte dálnici například v Chorvatsku a u nás. Pak uvidíte ten rozdíl. Tam je rovná, tady se skoro pořád opravuje, nebo jsou v ní díry.

Proto mám ráda rovné cesty.

Všichni jsou Targaryeni

18. srpna 2017 v 16:18 | ZuzkaLa |  Game of Thrones
To si tak projíždím různé teorie o tom, jak to celé skončí, že Ned žije a že Talysa je příbuznou Varyse (jo i to jsem našla). Ale nejhojnější jsou ty, jak je někdo Targaryen. Co vlastně potřebujete na vytvoření takovéto teorie?

1x nějakou postavu, kterou málokdo má rád (myslím v knize/seriálu)
2x zmínku z knih, o to, že ten dělat toto a že vaše postava to dělá taky
1x podobu na Daenerys nebo jiného Targaryena
1000x lidí co tomu věří

Přeju hodně štěstí při vytváření nové teorie. Níže si rozeberme tři teorie o tom jak je někdo Targaryen, které jsem na netu našla

Tyrion Lannister

Ok, pokud tam má být ještě jeden Targaryen, tak je asi Tyrion nejpravděpodobnější variantou. Vychází s draky, kdysi jednoho chtěl ( i když, kdo ne) a navíc se jeho matka prý vyspala s Aerysem Targaryenem. Taky má v knize jedno oko fialové, což je typické pro koho? Ano, Targaryeny. Navíc je trpaslík, což můžeme přikládat genetické vadě, například jako následek incestu. A kdo ho provozoval? Ano, opět Targaryeové. Poslední "pilíř" této teorie je, že draci jsou tři (no..) a on je třetím "dračím jezdcem." Na druhou stranu by to dopadlo jako velké klišé.Ale této teorii se nebráním. Tyrion s nevlastní sestrou Daenerys a synovcem Jonem vybojuje Západozemí a nastolí novou éru. Vypadá to pěkně.

Varys

Tak toto mi přide celkem jako blbost. Prý to má být potomek Aeriona Targaryena (starší brácha mistra Aemona). Základ této teorie je že si holí vlasy, aby nebylo poznat že je má stříbrné (opět typické pro Targaryeny). Že mu lorde neříkají jen tak na oko. Dále že jak ten kouzelník použil jeho chloubu na ten obřad, potřeboval to, kvůli tomu, že má královskou krev. Však znáte Shireenin osud. Ale dle mě je to blost. Větší klišé jak s tím Tyrionem.

Meera Reed

Ano i toto jsem na internetu našla. Že prý Lyana Stark porodila dvojčata, kluka a holku. Kluka si vzal Ned a holku Howlard Redd, který tam byl s ním. Lidé to dokazují podobným vzhledem Jona i Meery, téměř stejným věkem a pak tam bylo ještě něco, ale nedokážu si vzpomenout. To není zas tak klišé, ale už to tu jednou bylo.

Poslední zrníčko!

17. srpna 2017 v 21:10 | Fox a ZuzkaLa |  Andulčí deník
Ani si nedokážete představit, jaké to je, když vám dojde krmení! Představte si, že ani do toho obchodu zajít nemůžete. Jojo, my andulky žerem furt, proto hodně tloustneme. Ale zpět k tématu.

Pokud andulka den nejí, je to jako by nejedla dny tři. Proto vám radím, mějte v zásobě zrní! Ale pravda, nemusíte se bát, stačí trochu zrní (to co říká Fox je blbost, jí jenom on). Nebo v případě nouze... kupte si takové ty tyčinky, co se prodávají, pokud to mají v kleci, tak možná ani obyčejné zrní jíst nebudou.)

Takže nezapomeňte - žereme furt!

Moje pocity z GoT 7

17. srpna 2017 v 20:56 | ZuzkaLA
OBSAHUJE SPOILERY
.
.
.
Takže, jen tak na začátek. V prvním díle Arya vyvraždila Freye. V druhém byla námořní bitva Greyjoys vs. Greyjoys. Ve třetím dobyli Rovinu a Olenna (asi) umřela. Ve čtvrtém Jaime bojoval proti Daenerys. V pátém se vrátil Jorah "Friendzone" Mormont. A v šestém jsme (konečně) viděli Night Kinga.

A jaké jsou mé pocity?

To že někdo umře, je velice předvídatelné. Ano, i tisíce mrtvých mužů upálených drakem, i když to Daenerys nemusela, pokud nechce být "královnou popela". To že umřeli dva Tarlyové, no lidí tam prostě umřelo víc. Ale ty scény s Jonem a Daenerys... no prostě víc cancur věc tam být nemohla. Na druhou stranu ty bitvy byly libový! Jak ve druhém, tak i v čtvrtém a šestém.

Naopak pro HBO byla tato série (rok) celkem pohroma, počítám jak uniklé scénáře a informace o hercích, co jsme se dozvěděli od hackerů, tak i úniky dvou epizod ze stran indické televize a španělské pobočky HBO.

A jaký máte názor vy?

Manželé odvedle

10. srpna 2017 v 21:13 | ZuzkaLA
Ahoj, po dlouhé době se opět hlásím! Tentokrát je to konečně nějaká recenze(asi bych to tak nenazývala, ale OK)! Ano, konečně po měsíci a půl od založení blogu to, kvůli čemu byl založen.

Kniha Manželé odvedle je thriller/detektivka. Vlastně je to o tom, jak dva lidi jdou do vedlejšího baráku na oslavu a svoje dítě nechají doma. No a uprostřed noci - LUSK! a děcko je pryč. No a pak to tam zdlouhavě vyšetřují, však znáte z televize. Říkáte si : Co když to udělala ta ženská? Nebo ten chlap? Nebo sousedi? Nebo někdo jiný? No, a uprostřed knihy - LUSK! a víte kdo to udělal.

Takže.... kniha je jako celkem dobrá, i pokud neholdujete tomuto žánru (jako já), tak si myslím, že je to velice dobrá kniha, ale jen na jedno přečtení, protože pak už tam není to překvapení :D a to tam jich je hodně.

Takže pro nečtenáře i knihomoly = dobrá volba

Pápá